Učenici II-5, zanimanje Kuhar, sa svojom su nastavnicom praktične nastave Muneverom Alić posjetili restoran  “Ukus“. Oni su časove praktične nastave realizovali na jedan novi i zanimljiviji način u kuhinji restorana, gdje su imali priliku vidjeti kako se pripremaju i serviraju jela u ugostiteljskom objektu. Učenici II-5 vole kuhati i u budućnosti se vide upravo na ovakvom radnom mjestu. Nastavnica Munevera je rekla da je cilj ovakvog vida nastave sinergija teorije i praktične nastave, što je predviđeno i nastavnim planom i programom.

Učenici će ovaj dan pamtiti i po rođendanskom iznenađenu koje su pripremili zajedno sa nastavnicom Muneverom za kolegu iz razreda Haruna Muminovića. Rođendanska torta i poklon uljepšali su Harunu rođendan, bio je oduševljen gestom nastavnice i kolega iz razreda.