Jusuf  Ćeman rođen je  19.10.1981. godine u Tešnju. Osnovnu školu završio je u Miljanovcima , a potom upisuje Mješovitu srednju školu u Tešnju, zanimanje automehaničar. Praktičnu nastavu je obavljao u tadašnjem Autoservisu “Ćeman “, u kojem je nakon završetka škole dobio i stalno zaposlenje. Radio je i za Hyundai, u Autoservisu “ Ganjgo “.  2016. godine odlučio se za pokretanje vlastitog biznisa, otvorio je Autoservis  i servis za reparaciju turbina “Expert”,  pokazalo se da je to bila dobra ideja i investicija, sada ima  šest zaposlenih radnika i radi reparaciju turbina skoro za sve lokalne servise. “ Svaki zanat je zlata vrijedan ” , pokazalo se i na primjeru našeg nekadašnjeg učenika Jusufa Ćemana.