Učenici II- c, iz zanimanja Tekstilni tehničar , kazali su nam da su ovo zanimanje odabrali , jer žele da grade vlastite modne priče od kreativne ideje do realizacije odijevnih predmeta. Kroz stručne nastavne sadržaje , na časovima modnog crtanja i slikanja kod profesorice Samile Čamdžić , ovladavaju vještinama razvijanja ideje , crtanja modne figure i dizajniranja odjeće, dok na praktičnoj nastavi izrađuje odijevne predmete od različitih vrsta materijala i tekstila. Učenici su na praktičnoj nastavi podijeljeni u dvije grupe, jedna grupa praktičnu nastavu obavlja u školskoj radionici kod nastavnice Adijane Sadiković, a druga u firmi „ Napredak “ . Posebno se raduju praktičnoj nastavi i stručnim predmetima, jer tako svakodnevno odlaze u čarobni svijet mode. Odjeljenje  II- c najbolji bi opisala čuvena rečenica Ralpha Laurena: „ Ja ne dizajniram odjeću, ja dizajniram snove .“

U nastavku pogledajte njihov rad na praktičnoj nastavi i modnom crtanju.