Sinoć je u prepunoj sali Centra za kulturu održana svečana manifestacija „ Domovino, u srcu te nosim “ povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine. Svečanost su pripremili profesori i učenici iz Mješovite srednje škole, Gimnazije „ Musa Ćazim Ćatić “ i Tehničke srednje škole, pod pokroviteljstvom Općine Tešanj. Nakon obraćanja općinskog načelnika, magistra Suada Huskića uslijedio je bogat kulturno- zabavni program. Učenici naše škole predstavili su se zanimljivom dramskom izvedbom „ Vremenska petlja “ , koja je izazvala oduševljenje kod publike. U čast patriotizmu prema domovini zapjevala je učenica Almija Krdžalić, a naša sjajna folklorna sekcija izvela je igru pod nazivom Sarajevsko polje. U Bosni je pjesma uvijek bila najbolji lijek, pjesma protkana najtananijim emocijama, čistom ljubavlju, upravo su nas takvim pjesmama počastili učenici Gimnazije i Tehničke škole.
Program su pripremile profesorice bosanskog jezika i književnosti Lejla Ćerimagić i Nadina Bešlagić. Tehnička podrška bili su naši učenici Midheta Klepić, Amel Brković i Emrah Hadžiahmetović.
Od srca čestitamo svim učesnicima programa, ponosni smo na sve vas.

Sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine!

Tvrdoglavo vjerujemo u Bosnu, jer je Bosna ljubav. Bosna je u nama kao krvotok!