Danas je za učenike srednjih škola upriličen prijem pod nazivom „ I oni su budućnost Tešnja “ kod općinskog načelnika mr. Suada Huskića. Na prijemu su bili i naši učenici s direktoricom Jasminkom Mujkanović. Načelnik je razgovarao sa srednjoškolcima o njihovom viđenju Tešnja i Bosne i Hercegovine u budućnosti, bilo je riječi i o 29. februaru i 1. martu 1992. godine i odluci o proglašenju nezavisnosti.

Danas je i u našoj školi svečano obilježen Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Nakon intoniranja državne himne, profesor historije Haris Ibranović održao je predavanje o historiji Bosne i Hercegovine. Učenica Lejla Dizdarević pročitala je svoj literarni rad posvećen domovini, a učenici Almija Krdžalić i Tarik Karapandžić, uz muzičku pratnju Maida Himzića, počastili su nas prelijepom pjesmom. Program je vodila Adna Krličević, predsjednica Vijeća učenika. Potom je uslijedio i kviz znanja iz historije koji je pripremio profesor Ibranović. Najbolje znanje na kvizu je pokazao Ibrahim Hasaničević, učenik I–6 iz zanimanja Frizer. Profesor Idham Kruško i predsjednica Vijeća učenika Adna Krličević uručili su Ibrahimu prigodan poklon. Čestitamo našem Ibrahimu , ali i svim učenicima koji su danas pokazali želju i spremnost da na veoma lijep i dostojanstven način obilježe ovaj veoma važan datum za nas i našu domovinu. Dragi učenici, uvijek, baš kao što ste danas, o domovini s ljubavlju govorite i u srcu je nosite, jer vi ste njena budućnost !