U petak, 27.05.2022. godine,upriličen je svečani ispraćaj još jedne uspješne generacije učenika Mješovite srednje škole. Okupljanje maturanata i profesora počelo je već tradicionalno u 19 sati ispred Osnovne škole „Huso Hodžić“. Uslijedio je prigodan program koji je otvorio pomoćnik direktorice, gospodin Muharem Saračević . On je nakon čestitki upućenih maturantima i njihovim roditeljima, uručio posebnu diplomu i poklon učeniku generacije Danialu Rošiću. Naše maturante su pozdravili i ispratili članovi njihovih porodica, rodbina , prijatelji i sugrađani kojih je u velikom broju bilo na tešanjskim ulicama. Svečani defile naših maturanata bio je uistinu pravi simbol mladosti i ljepote. Poslije defilea uslijedila je maturska zabava u restoranu „ Teša “ .
Zahvaljujemo se svim prisutnim sugrađanima i predstavnicima medija koji su uveličali ovo veče mladosti, sreće, ljepote i nade.
Donosimo vam djelić svečane atmosfere u fotogaleriji, jer ipak „ Slika vrijedi više od hiljadu riječi “ .