Naša škola je uzela učešće u panel diskusiji na Radionici „Unapređenje zapošljavanja i razvoj ljudskih resursa „ manifestaciji, koja je dio sajma „Interio“, 16. 03. 2012 u Centru Skenderija, Sarajevo.
Cilj radionice je prezentacija stanja ljudskih resursa u drvnom sektoru BiH, prezentacija primjera dobre prakse, moguća rješenja u formalnom i neformalnom obrazovanju, promocija postojećih mehanizama zapošljavanja i unapređenja radne snage i davanje podsticaja saradnji između korisnika i davalaca usluga u razvoju radne snage u drvnom sektoru  BiH kroz panel diskusiju dok će panel diskusija imati fokus na jačanje ljudskih resursa i zapošljavanje, mjere i finansijske resurse u razvoju ljudskih resursa i zapošljavanju.
Direktor naše škole, gosp. Muharem Saračević pripremio je kratku prezentaciju primjera dobre prakse, odnosno prezentaciju realiziranih projekata iz oblasti drvoprerade u kojima je Mješovita srednja škola iz Tešnja učestvovala u proteklom periodu.