Naši Poslovno – pravni tehničari, odjeljenje
I- B , s profesoricom Lejlom Garić i sekretaricom škole Amelom Saračević, posjetili su Parlamentarnu skupštinu Bosne i Hercegovine.
Učenici su u okviru projekta „ Otvoreni parlament” posjetili Parlamentarnu skupštinu , koja za cilj ima da približi rad najvišeg bosanskohercegovačkog zakonodavnog organa naše države. Službenik sektora za odnose s javnošću, putem prezentacije upoznao je učenike s historijom, značajem, aktivnostima institucije, organizacijom rada i najvažnijim funkcijama PSBiH, zakonodavnim procesom u PSBiH, načinom donošenja odluka na sjednicama domova.
Nakon prezentacije uslijedio je obilazak obilazak Velike , Bijele i Plave sale , gdje je pojašnjen način održavanja sjednica, glasanja, raspored sjedenja za poslanike, delegate, predstavnike stručnih službi, Vijeće ministara BiH, predstavnike medija, nevladinih sektora i međunarodnih organizacija.