Dana, 21.01.2013. godine u našoj školi održan je sastank na kojem su prisustvovali  ministar poljoprivrede,vodoprivrede i šumarstva  ZDK-a gosp. Bojan Bošnjak, načelnica Općine Doboj -Jug gđa. Jasminka Aličić, pomoćnik načelnika Općine Tešanj gosp. Hamzalija Hojkurić, gosp. Nijaz Avdić, poduzetnik, gosp.Muharem Mulabdić i direktor Mješovite srednje škole Muharem Saračević.

Na sastanku se razgovaralo o nabavci jednog staklenika sa potrebnom opremom za  Poljoprivrednu školu, kao i mogućnostima snabdijevanja više općina (u regiji)  sa kvalitetnim rasadom cvijeća za ozelenjavanje gradskih površina i parkova sa učenicima i uposlenicima naše  škole. Ideja ja  naišla na razumijevanje svih prisutnih uz  podršku, a za  naredni period  da  se osmisli način   nabavke staklenika površine oko 500 m2, te da razvojni tim škole pripremi projekat nabavke i iskorištavanja staklenika.