Učenici iz III- c , Tekstilni tehničari, su u pratnji razrednice Aide Halilović posjetili Dnevni centar za djecu i odrasle s poteškoćama u razvoju Tešanj. Posjeta je planirana i realizovana u okviru rada odjeljenske zajednice na temu : „Međusobno uvažavanje i poštovanje“ .
Zaposlenici na čelu sa Ernom Samardžić su ih upoznali sa radom Centra , poteškoćama s kojima se susreću , te mogućnostima volontiranja u Centru. Ljubazno osoblje i divna atmosfera koju su zajedno stvorili naši učenici i korisnici Centra kroz zajedničko crtanje , igre i muziku su nas se zaista dojmili u najpozitivnijem smislu.
Razgovarali smo o mogućnosti trajne saradnje s našom školom , te diskutovali o čitavom nizu ideja koje bismo mogli ubuduće realizovati na obostrano zadovoljstvo i korist .
Učenici su izrazili želju za volontiranjem u Centru, te i sami predlagali ideje za buduću saradnju naše škole i Centra ❤️❤️.