Ovogodišnji Festival mira održan je u Etno selu ” Čardaci ” u blizini Viteza. Na Festivalu su učestvovale naše učenice Lejla Himzić i Zerina Zec. Cilj Festivala je okupljanje mladih iz cijele Bosne i Hercegovine, ali i regiona. Druženje je tralajo četiri dana, a učesnici su imali priliku vrijeme provoditi s mladima iz dvadeset bosanskohercegovačkih gradova , kao i iz Sjedinjenih Američkih Država i Kanade . Druženje su obilježili razmjena ideja, mišljenja, rad na subjektivnom atlasu Bosne i Hercegovine, upoznavanje Bosanca koji se popeo na Mont Everest , obilazak Travnika i kuće Ive Andrića, gledanje predstave. Naše učenice očarane su organizacijom Festivala, druženjem i realizacijom teme. Lejla i Zerina zainteresovale su se za Festival mira kada su vidjela da okuplja mlade ljude iz cijele BiH i da sa sobom nosi niz zanimljivih aktivnosti kao što su koncerti, izložbe, projekcije dokumentarni filmovi . Rekle su nam da je to bila odlična prilika za upoznavanje i sklapanje novih prijateljstava, razmjenu ličnih iskustava i interesa.