24.11.2017.godine Mješovitu srednju školu Tešanj su posjetili eksperti partnerske organizacije Kultur Kontakt Austria.Po dolasku eksperte je dočekao direktor škole Muharem Saračević i pomoćnik direktora Damir Kadribašić.U prostoriji škole direktor je gostima ukratko prestavio školu (plan rada,viziju,misiju,projekti koji su realizovani,trenutne projekte u koje je uključena škola).Poslije predstavljana škole eksperti zajedno sa direktorom i pomoćnikom su posjetili firmu „Medena Commerce“ gdje naši učenici obavljaju praktičnu nastavu za zanimanje operater na CNC mašinama.Nakon posjete firmi Medena Commerce eksperti su obišli kabinet u školi za mehatroniku i kabinet CAD/CAM gdje su im učenici zajedno sa profesorima prezentovali i pokazali šta rade na praktičnoj nastavi i stručnim predmetima,takođe su obišli i Poljoprivrednu školu,stakleničku i plasteničku proizvodnju.Eksperti su bili oduševljeni radom i opremom škole a i samim znanjem učenika.