🧑‍💻👩‍💻 XXVII Kantonalno takmičenje učenika srednjih škola iz informatike održano je u Tehničkoj srednjoj školi u Zenici. Organizator takmičenja je Pedagoški zavod pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona.
Našu školu su predstavljali učenici iz zanimanja Elektrotehničar računarstva:
🧑‍💻 Amer Talo
🧑‍💻 Muamer Selimanović i
🧑‍💻 Vedad Sadiković u pratnji profesora Elmedina Hadžiavdića i Denisa Germovića. U pripremi učenika za takmičenje učestvovao je i pomoćnik direktorice Mujo Zeničanin.

🥇🥇Naš Amer Talo osvojio je maksimalnih 105 bodova i zauzeo 1. mjesto koje je podijelio s učenicima Affanom Kaknjom iz Prve gimnazije Zenica i Arminom Grabovcem iz Gimnazije “Visoko” iz Visokog , koji su ,također, osvojili maksimalan broj bodova👏👏.

🧑‍💻 Vedad Sadiković osvojio je 93 boda i zauzeo 4. mjesto👏👏.

🧑‍💻 Muamer Selimanović osvojio je 41 bod i zauzeo 15. mjesto.

Takmičenju su pristupila 43 učenika srednjih škola iz cijelog kantona.

👏👏 Čestitamo učenicima i profesorima što su dostojanstveno predstavili našu školu, baš kao i mnogo puta do sada.

🧑‍💻 Našem Ameru Tali želimo da ostvari isti uspjeh i na Državnom takmičenju iz informatike 🥇.