U organizaciji Udruženja kuhara Bosne i Hercegovine i JU Srednje stručne škole Džemal Bijedić Goražde,  u petak 13. oktobra 2017.  u okviru organizacije Dani jabuke 2017. održano je takmičenje na temu Jabuka u tradicionalnoj i modernoj gastronomiji za učenike srednjih škola s područja Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Učešće u takmičenju uzelo je deset škola.

Takmičenje je realizovano pripremom deserta od jabuke. U konkurenciji za najbolji rad učešće je uzela i JU Mješovita srednja škola Tešanj koju su na ovom takmičenju predstavljale učenice Amina Fejzić i Adelisa Adžić, mentor Munevera Alić, te osvojile 2. mjesto i posebna priznanja i pohvale za kreativni i higijenski dio realizacije zadatka.