U Neumu se održao dvodnevni  (12.i 13.10.2017.god.) seminar na temu  “POPIS STRUČNIH KVALIFIKACIJA U BOSNI I HERCEGOVINI”  pod pokroviteljstvom ETF (Eropska trening fondacija) iz Torina (Italija). Uz eminentne stručnjake iz oblasti stručnog obrazovanja našu školu u panel diskusiji je dostojno predstavio PezerEldar, učenik drugog razreda fizioterapeutski tehničar, zajedno sa učenicima iz Posušja, Brčkog i Zvornika. Na konferenciji je učestvovao director Mješovite srednje škole Muharem Saračević.

Seminar je imao za cilj predstavljanje rezultata Popisa i Analize stručnih kvalifikacija u BiH.

Očekivani ishodi ovog seminara su:

1. Postići konsenzus o korištenju rezultata Popisa i Analize za dalji razvoj kvalifikacijskog okvira u Bosni i Hercegovini.
  2. Usaglasiti se oko potrebe za revidiranjem postojećih kvalifikacija idefiniranjem ishoda učenja.