16.02.2018.godine u zgradi Ambasade Češke Republike upriličen je svečani prijem povodom potpisivanja ugovora u okviru projekta  „SPOJIMO SE NA SUNCE“.Na konkurs je prijavljeno 150 projekata od kojih je samo pet odobreno,a među tih pet je i projekat Mješovite srednje škole „SPOJIMO SE NA SUNCE“ za koji je izdvojen i najveći iznos 29 900 KM.Projektom je predviđeno instaliranje solarne centrale i zamjena postojeće rasvjete energetski efikasnom LED rasvjetom.

Kompletnu instalaciju solarnog panela i centrale radit će učenici i profesori Mješovite srednje škole Tešanj, a proizvedena energija će se iskoristiti u radionicama škole.

Zahvaljujemo se Ambasadi Republike  Češke što će omogućiti da se ovaj projekat realizira  u našoj školi.