Dana, 28.02.2018. godine u JU Mešovitoj srednjoj školi, Tešanj održana je svečana manifestacija u povodu danas već tradicionalnog Dana poduzetništva i 1. marta-Dana nezavisnosti BiH.

Mješovita srednja škola , Tešanj već godinama ima dobru saradnju sa mnogim uspješnim poslovnim partnerima , koji nas podržavaju i zajedno sa nama grade bolji i kvalitetniji život i bolju budućnost.
Stoga je danas upriličeno potpisivanje  četiri ugovora o međusobnoj saradnji sa predstavnicima  privrednih subjekata: Auto centar Ganjgo-Doboj Jug, Art doo Jelah , ENI-M Mravići i GMC Usora i JU Mješovite srednje škole,Tešanj.

Nakon potpisivanja ugovora, učenici dramsko-recitatorske sekcije na čelu sa profesoricom Nadinom Bešlagić su pripremili kulturno-umjetnički program, koji nosi simboličan naziv “Pjevam o Tešnju, i o Bosni !”