Privredna komora Zeničko-dobojskog kantona i GIZ  (projekat Stručno obrazovanje u BiH) organizovali su u Zenici Simpozij: Svjetionici stručnog obrazovanja: primjeri dobre prakse dualno organizovanog stručnog obrazovanja u Zeničko-dobojskom kantonu. Nakon uvodnih riječi predstavnika Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport, Privredne komore i Ministarstva za privredu Zeničko-dobojskog kantona uslijede su prezentacije učesnika Simpozija. Učesnici su bili predstavnici uspješnih tešanjskih firmi: Inox Ajanović , Mann- Hummel, Artisan, Saračević i Pobjeda, predstavnica srednjeg stručnog obrazovanja bila je Mješovita srednja škola, Tešanj. U izlaganjima učesnika, a potom i diskusiji najviše pažnje je posvećeno važnosti kvalitetne praktične nastave za privredne subjekte, marketingu i promociji zanimanja u sklopu stručnog obrazovanja, praktičnoj nastavi usmjerenoj na realne radne procese i predstavljanju primjera dobre prakse.

Mješovita srednja škola na Simpoziju je realizovala temu: Partnerska saradnja mjesta učenja – srednje stručne škole i poslovnog subjekta – u sklopu saradnje mjesta učenja, temu je prezentovala nastavnica praktične nastave Munevera Alić, inače koordinatorica za praktičnu nastavu u našoj školi. Naši predstavnici bili su direktorica Jasminka Mujkanović, pomoćnik direktorice Mujo Zeničanin, pedagogica Adela Srkalović i nastavnica praktične nastave Munevera Alić.

Diana Babić, predsjednica Privredne komore ZDK, dodijelila je priznanja „svjetionicima stručnog obrazovanja“, istaknutim poslovnim subjektima koji obučavaju učenike u sklopu dualno organizovanog stručnog obrazovanja u Zeničko-dobojskom kantonu.