Denis Germović  rođen je 12.05.1997. godine u Heilbronnu-Njemačka. Osnovnu školu “1. mart” u  Jelahu završio je  odličnim uspjehom, potom upisuje Mješovitu srednju školu u Tešnju ,smjer Elektrotehničar računarstva. Tokom srednjoškolskog obrazovanja bio je odličan učenik i posebno se isticao u vannastavnim aktivnostima vezanim za stručne predmete.

Zbog velike ljubavi prema računarima upisuje Fakultet informacionih tehnologija na Slobomir Pavlović Univerzitetu. Uspješno je završio fakultet u julu 2020.godine i stekao zvanje diplomirani inženjer informatike. Trenutno radi u Mješovitoj srednjoj školi Tešanj kao profesor informatike, što ga posebno čini sretnim, jer je i sam bio učenik ove škole za koju ga vezuju lijepe uspomene.