Dana 18.11.2011.godine počela je implementacija praktične nastave učenika Mješovite srednje škole, Tešanj  prvog i drugog razreda zanimanja obrađivač metala rezanjem u Mann+Hummel BA uz prisustvo menađmenta Mann+Hummel BA. i MSŠ, Tešanj.
Praktična nastava će se izvoditi u posebno opremljenoj radionici prilagođenoj učenicima,kako
bi se isti postepeno pripremili za uključivanje u proces rada po završetku školovanja.
Ovakav način izvođenja praktične nastave predstavlja dobar primjer saradnje škole i
poslodavaca u zadovoljavanju potreba tržišta rada.
Početkom drugog polugodišta školske 2011/2012 godine se očekuje i odlazak učenika drugog
razreda zanimanja tehničar za mehatroniku na praktičnu nastavu u navedenu firmu.
Po završetku školovanja u sklopu formalnog obrazovanja, i po završetku obuke iz praktične nastave u istoimenoj firmi, planira se i zapošljavanje uspješnih učenika škole.
Učenicima škole želimo sretan početak rada i mnogo uspjeha u novoj sredini.