U petak, 29.03.2013. Mješovitu srednju školu  posjetili su učenici Medicinske škole iz Banja Luke, predstavnici Sekcije Connecting Classrooms kao naši partneri u projektu Britanskog savjeta BiH.

Gosti su dočekani u prostorijama Škole, te nakon užine i osvježenja u školskom restoranu, delegacija Škole: Aida Halilović i Faruk Unkić  sa našim učenicima iz Sekcije predstavili su  našu školu, te se gostima obratio direktor, Muharem Saračević.

Nakon obilaska škole,  učenici su se uputili pješice na mezar Muse Ćazima Ćatića , gdje je kustosica Muzeja Tešanj, Mensura Mujkanović održala biografsku prezentaciju o pjesniku, a učenica Spahić  Lejla recitovala pjesmu Ja sam vjerni rob ljepote.

Upriličena  je i posjeta  pravoslavnoj crkvi u Tešnju, gdje nas je dočekao sveštenik i održao govor o historiji, arhitekturi i naslijeđu crkve .

Učenici su obišli proizvodne pogone i prodajne objekte firme Koteks, te su ručali u njihovom restoranu.

Po završetku posjete učenici su posjetili Stari grad i Gradinu sa čijom su se historijom mogli upoznati, kao i zanimljivostima iz historije Starog grada Tešnja.

Uzvratna posjeta je planirana za dvije sedmice.