U petak, 26. 05.2023. godine, upriličen je svečani ispraćaj još jedne uspješne generacije učenika Mješovite srednje škole. Ova generacija broji 252 učenika koji su se obrazovali u dvanaest različitih zanimanja. Okupljanje maturanata i profesora počelo je već tradicionalno u 19 sati ispred Osnovne škole „Huso Hodžić“. Uslijedio je prigodan program koji je otvorila direktorica Jasminka Mujkanović. Ona je nakon čestitki upućenih maturantima i njihovim roditeljima, uručila posebnu diplomu i poklon učenici generacije Belmi Ahmić . Naše maturante su pozdravili i ispratili članovi njihovih porodica, rodbina , prijatelji i sugrađani kojih je u velikom broju bilo na tešanjskim ulicama. Svečani defile naših maturanata bio je uistinu pravi simbol mladosti i ljepote. Poslije defilea uslijedila je maturska zabava u restoranu „ Teša “ .
Zahvaljujemo se svim prisutnim sugrađanima i predstavnicima medija koji su uveličali ovo veče mladosti, sreće, ljepote i nade. Ni loše vremenske prilike nisu uspjele pokvariti ovaj važan dan za svakog maturanta.
Donosimo vam djelić svečane atmosfere u fotogaleriji, jer ipak :
” Slika vrijedi više od hiljadu riječi “ 🥰🥰🥰.