U prostorijama Razvojne agencije danas 16.03.2011. godine u 09:00h je potpisan sporazum između „TRA“ Agencija za razvoj općine Tešanj,  Mješovite srednje škole,Tešanj i firme ĆOSIĆ PROMEX, Usora o partnersvu za suradnju u aplikaciji projekata za međunarodne i nevladine organizacije,istraživanja lokalnog tržišta rada, saradnji na području neformalnog obrazovanja, vršenje praktične obuke učenika u svrhu sticanja vještina i znanja te uključenje učenika  u proces rada. Potpisivanju su prisustvovali i načelnik općine gdin Fuad Šišić, predsjedavajući Općinskog vijeća gdin.Esmir Subašić i predsjednik udruženja privrednika općine Tešanj gdin.Muharem Sejdić. Prisutni su iskazali podršku ovoj inicijativi i zaželili da ova inicijativa bude primjer dobre prakse i drugim firmama na općini Tešanj.