Općinski načelnik sa saradnicima danas je primio generalnog sekretara Saveza organizacije tehničke kulture u Bosni i Hercegovini, g-dina Selima Berisalića, predsjednika Udruženja nastavnika i saradnika srednjih tehničkih i stručnih škola FBiH, g-dina Hasana Brkića, te direktora Srednje mješovite škole g-dina Muharema Saračevića. Tema razgovora je bila organizacija trećeg Festivala rada srednjih tehničkih i stručnih škola u Bosni i Hercegovini. Na ovom radnom sastanku je usaglašen stav da Općina Tešanj bude domaćin ovog Festivala koji će zajednički organizirati Savez udruženja tehničke kulture BiH, Udruženje nastavnika i saradnika srednjih tehničkih i stručnih škola FBiH i Općina Tešanj, a Festival će se održati 07. maja 2011. godine, kao posljednji događaj u okviru manifestacije Tešanjsko proljeće. Tako bi 07. maja u Tešnju boravilo oko 1.500 učenika i profesora iz cijele BiH, a Općina Tešanj potvrdila svoje opredjeljenje sve veće podrške mladima.