Koncept nota za projekat: “Regionalni centar za obrazovanje odraslih” ocjenjena je pozitivno na programu PrilikaPlus od strane Švicarske Agencije za razvoj i saradnju SDC, to je bio povod da direktor Agencije za razvoj općine Tešanj i direktor Mješovite srednje škole Tešanj, gospodin Hilmo Perčo i gospodin Muharem Saračević predstave navedeni projekat na jednodnevnom seminaru u Sarajevu.

Na seminaru koji je organizovala EPRD Policy & Develpment, uz prisustvo predstavnika donatora prisustvovali su predstvnici Ministarstva civilnih poslova, Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, te predstavnici Kantonalnog ministarstva obrazovanja i nauke. Sudionici seminara u Sarajevu izrazili su zadovoljstvo predstavljenim projektom uz ocjenu da su primjeri projekata Agencije za razvoj općine Tešanj i Mješovite srednje škole Tešanj, primjeri dobre prakse u Federaciji Bosne i Herecegovine.