U okviru GIZ- ovog projekta „ Stručno obrazovanje u Bosni i Hercegovini “ u Zenici je realizovana radionica za mentore i koordinatore praktične nastave u stručnom obrazovanju. Našu školu predstavljale su nastavnice  Munevera Alić i Nađa Mešić, inače koordinatorice za izvođenje praktične nastave u lokalnim firmama.

Mješovita srednja škola je prepoznala u izvođenju praktične nastave u lokalnim firmama  učinkovit instrument za osiguranje kvalitetne i stručne mlade radne snage, te njihovo što bolje uključenje u tržište rada.

Radi se o principu funkcionisanja dva partnera, s jedne strane škole, a s druge strane firme, koji dijele odgovornost o stručnom obrazovanju učenika, naglasak je na „ učenju kroz rad “ i na potrebama tržišta rada.