Učenici prvog, trećeg i četvrtog razreda Dan izleta su obilježili posjetom glavnom gradu Bosne i Hercegovine . Učenici iz zanimanja Poslovno-pravni tehničar sa svojim razrednicama su posjetili Parlament Federacije Bosne i Hercegovine. Sa učenicima su razgovarali zastupnici u Predstavničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine: Eldar Čomor, Admir Čavalić i Dennis Gratz i delegat u Domu naroda Parlamenta Federacije Muamer Zukić. Učenici su postavljali pitanja iz oblasti rada i funkcionisanja Parlamenta Federacije BiH i njegovog značaja u ustavnom sistemu Bosne i Hercegovine. Posebno su ih zanimali planovi i ciljevi u rješavanju pitanja mladih i kako spriječiti odlazak mladih iz Bosne i Hercegovine . Zahvaljujemo se zastupnicima, delegatu i predstavnicima Stručne službe Predstavničkog doma i Doma naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine na divnom gostoprimstvu, susretljivosti i izdvojenom vremena koje su posvetili našim učenicima. Posjeta je uistinu učenicima bila korisna i zanimljiva , nadamo se nastavku saradnje i u budućnosti.

Učenici iz zanimanja Tehničar za obradu drveta i Stolar posjetili su Mašinski fakultet u Sarajevu, Odsjek tehnologija drveta, a Tehničari drumskog saobraćaja i Automehaničari posjetili su kompaniju Mercedes- Benz. Hvala na lijepom dočeku i gostoprimstvu .