Dana 23.05.2013.godine, Mješovita srednja škola, Tešanj je imala čast i zadovoljstvo da ugosti naše  prijatelje iz MIC-a, Školskog centra iz  Velenja. Ova posjeta je plod dugogodišnje uspješne saradnje sa Školskim centrom iz Velenja. Gosti su bili oduševljeni našom školom i postignutim rezultatima. O uspjesima škole, kao i rezultatima naše saradnje sa Školskim centrom Velenje, prisutne je upoznao Muharem Saračević, direktor Mješovite srednje škole, Tešanj i Mujo Zeničanin, prof.

U  budućnosti  je planirano jačanje veza između Mješovite srednje škole Tešanj i Školskog centra Velenje. Saradnja ove dvije škole će se zasnivati na podršci našoj školi u didaktičkoj i drugoj opremi za zanimanje tehničar mehatronike iz oblasti hidraulike i elektrohidraulike, kao i periodična edukaciji naših redovnih učenika u ŠC Velenje (napredne tehnologije) što je planirano za sljedeću školsku godinu.