Dragi učenici, poštovani roditelji,
obavještavamo vas da će upis učenika u prvi razred u Mješovitoj srednjoj školi Tešanj trajati od 11. do 19. juna za četverogodišnja zanimanja i od 11. do 21. juna 2024. godine za trogodišnja zanimanja.

Na konkurs za upis u prvi razred srednje škole učenik je dužan dostaviti sljedeću dokumentaciju:

– Zahtjev za upis ( dobijete u školi );
– Izvod iz Matične knjige rođenih ;
– Dokaz o zdravstvenom stanju ( ljekarsko uvjerenje);

– Učenici sa teškoćama u razvoju, pored dokaza o zdravstvenom stanju ( ljekarsko uvjerenje) dostavljaju:
a) Pedagoški dosije iz osnovne škole,
b) Nalaz i mišljenje stručnjaka iz odgovarajuće ustanove zdravstvenog ili socijalnog tipa kojim se određuje način edukacije;

– Orginalnu svjedodžbu o završenoj osnovnoj školi;
– Orginalno uvjerenje o uspjehu u VI, VII ,VIII i IX razredu;
– Anketni upitnik potpisan od strane učenika, koji sadrži: podatke o učeniku i podatke o izabranim a), b) i c) opcijama zanimanja (dobijete u školi);
– Druga dokumentacija relevantna za utvrđivanje bodova u skladu sa Kriterijima ;

Izbor učenika vrši se na osnovu Kriterija za upis učenika u prvi razred srednjih škola Zeničko-dobojskog kantona, koje donosi Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport.

Prijem dokumenata vršit će se od 8,00 do 14, 00 sati u prostorijama Mješovite srednje škole Tešanj. Ponedjeljak (17. 06.) je neradni dan zbog obilježavanja Kurban – bajrama i neće se vršiti prijem dokumenata.

Za dodatne informacije o upisu obratite nam se na našoj stranici škole ili na broj telefona
032- 465 – 149.

U nastavku pročitajte izbor perspektivnih zanimanja koja imate priliku upisati u našoj školi , kao i Konkurs za upis učenika u prvi razred srednje škole.

Radujemo se vašem dolasku 🥰🥰!!