Povodom obilježavanja trideset godina od formiranja 207./ 377. Viteške brdske brigade “Pousorska ljuta ” raspisan je konkurs za najbolje literarne radove na temu “Pousorska ljuta brigada”. Naša Lejla Dizdarević, učenica iz II – g, zanimanje Fizioterapeutski tehničar, osvojila je drugo mjesto. Na svečanoj promociji Monografije ove brigade Lejli je uručena zahvalnica i vrijedna novčana nagrada. Da se prijavi na konkurs Lejlu je motivisala njena profesorica bosanskog jezika i književnosti Lejla Ćerimagić, za koju kaže da joj je velika podrška u pisanju literarnih radova.
Lejla voli da piše pjesme i za nju je sve poezija, ona je smijeh, ljubav, stablo, prijateljstvo, čak i oluja. Ona je ljepota i optimizam koji se pojavljuju na najrazličitijim mjestima. Poezija govori o njoj sve ono što nema hrabrosti ili riječi sama izgovoriti sebi ili drugima. Lejla voli i da slika, umjetnost je za nju kaže sloboda, kao i sport, fudbal i košarka, koje trenira u klubovima “Borac”, Jelah i “Sloga”, Doboj.
Po završetku srednje škole želi upisati medicinski fakultet i nada se da će uskoro izdati i svoju prvu zbirku pjesama.
Lejli želimo da ostvari svoje snove i čestitamo joj na osvojenoj nagradi ❤❤.