Četvrti Festival rada srednjih tehničkih i stručni škola održan je dana 12.05.2012.godine u  Doboju. Na festivalu rada učestvovalo je  88 škola iz cijele BiH. Takmičenja su se održala iz 24 stručna zvanja i 23 zanimanja. Nakon prošlogodišnjeg takmičenja koje je održano u Tešnju,ove godine Mješovitu srednju školu, Tešanj predstavljalo je15 učenika iz različitih zaniamnaja: poslovno-pravni tehničar, tekstilni tehničar, poljoprivredni tehničar,veterinarski tehničar, električar, vozač motornih vozila, frizer, kuhar, trgovac, zavarivač, instalater centralnog grijanja, plinski i vodoinstalater, obrađivač metala rezanjem i automehaničar.

Među najuspješnijim su bili:

-Huejn Mehić             (  Električar  )                                       II mjesto

-Begović Adnan           (Plinski i vodoinstalater)                   III mjesto

Učenici Mješovite srednje škole,Tešanj

Husejn Mehić i Adnan Begović