Menadžmenta Internacionalnog univerziteta u Sarajevu je donio odluku o dodjeli stipendija za dodiplomsko školovanje na navedenom Univerzitetu, počev od školske 2013/2014 godine. Zbog toga  je menadžment a na osnovu dosadašnjih rezultata  izvršio odabir dvadeset najboljih srednjih škola iz BiH, iz kojih će biti odabran po jedan najbolji učenik završnog razreda za dodjelu stipendije. Među odabranim školama je i Mješovita srednja škola iz Tešnja.

Održana je press konferencija, i potpisan je ugovor 25.12.2102. godine u sali hotela Bristol u Sarajevu. Na press konferenciji su  predstavljene   škole  koje učestvuju u ovom projektu, kao i  značaj stipendiranja i edukacije. Našu školu je predstavljao direktor Muharem Saračević,  koji je dostavio listu deset najuspješnijih učenika. Mulasmajlović Kenan učenik IV razreda Poljoprivredne škole  je dobio stipendiju i mogućnost da studira na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu.