Uspješno je završena edukacija iz CNC programiranja na Haas Desktop Mill glodalicama , edukacija je realizovana u sklopu projekta „ Stručno obrazovanje u Bosni i Hercegovini “ , koji implementira GIZ, Njemačko društvo za međunarodnu saradnju. Edukacija je obuhvatila upoznavanje s tehničkim karakteristikama glodalice i praktični rad na mašini. Cijenjeni i uvaženi prof. dr. Ahmet Čekić, redovni profesor na Mašinskom fakultetu u Sarajevu, uručio je certifikate polaznicima edukacije. U edukaciji su učestvovale i škole parterni projekta „Stručno obrazovanje u BiH“ : Mješovita srednja škola Tešanj, Srednjoškolski centar Vogošća, Srednjoškolski centar Ilijaš i Tehnička škola Goražde. Čast i zadovoljstvo nam je što je edukacija realizovana u našoj školi i što smo ugostili polaznike. Zahvaljujemo se našim dragim i dugogodišnjim prijateljima iz GIZ-a na doniranim CNC glodalicama, koje će zasigurno doprinijeti kvalitetnijoj i inovativnijoj realizaciji nastavnog procesa.