Sedmi Festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola BiH  održan je u Gradačcu, 9.5.2015.god.

Cilj održavanja Festivala rada je upoznavanje i druženje učenika, sticanje novih prijateljstava, te prezentacija znanja, vještina i sposobnosti  stečenih tokom školovanja.

Dokazivanje znanja i vještina izvodi se  putem praktičnih vještina, izložbenih i pismenih radova .

Ukupan broj škola koje su prijavile učešće je 59 iz cijele Bosne i Hercegovine.

Mješovita srednja škola Tešanj je prijavila učešće iz tri stručna zvanja (Tehničar drumskog saobraćaja, Prehrambeni tehničar i Poslovno pravni tehničar) i devet stručnih  zanimanja (Električar, Zavarivač, Obrađivač metala rezanjem, Kuhar, Automehaničar, Frizer, Zidar, Trgovac i Cvjećar).

DSCN5491DSCN5490DSCN5431DSCN5484DSCN5483DSCN5482DSCN5493DSCN5487DSCN5485DSCN5486

Na takmičenju su naši učenici  osvojeli  sledeća mjesta:

1. Škiljo Sanid, III-d-tehničar drum. saobraćaja-osvojeno  II mjesto (mentor:Prnjavorac Tarik)

2. Muminović Mirsad, III-1-električar-osvojeno II mjesto                           (mentor:Šišić Osman)

3. Lihić Samil, III-6-zidar– osvojeno II mjesto                                                 (mentor:Alkaz Rasim)

4. Hajrić Sead, II-3-zavarivač- osvojeno III mjesto                                (mentor:Kadić Sabahudin)

5. Ahmić Nadir, III-3-obr. metala rezanjem-osvojeno III mjesto                 (mentor:Kurtić Sead)

6. Hasanbašić Sabina, III-4-trgovac-osvojeno III mjesto                    (mentor:Hojkurić Hajrudin)

7. Kruško Medina, III-7-cvcjećar-osvojeno III mjesto                   (mentor:Jusufbašić Dženetina)

Foto sekcija:

Salih Šabanović