U okviru projekta  Unapređenje lokalnog razvoja (GOLD) koji finansira USAID-Sida Firma Projekt, dana 3.4.2014. godine u Sarajevu je održana  radionica (trening) s temom “Razvoj radne snage: Uspostava temelja za prosperitet” koja treba da doprinese obuci stručnjaka iz partnerskih jedinica lokalne samouprave iz oblasti lokalnog ekonomskog razvoja.

U okviru radionice prezentirani su primjeri dobre prakse u BIH kroz  povezivanje  škole i lokalne zajednice, odnosno  primjeri aktivnog djelovanja na tom planu Mješovite srednje škole, Tešanj i  Školskog centra Velenje u Sloveniji, te podrške u  edukaciji od istih   našoj Školi.

Prezentatori su bili direktor Mješovite srednje škole, gospodin Muharem Saračević, te direktor MIC-a gospodin Darko Litheneker i stručni saradnik gospodin Uroš Lukić.