Zaštitne maske za lice su postale svakodnevna potreba usljed širenja korona virusa u svijetu, pa tako i u Bosni i Hercegovini , zbog čega je došlo do povećanja potražnje istih.
Aktiv tekstilne struke u našoj školi , inače prepoznatljiv po svojoj poduzetnosti i inovativnosti, pokrenuo je akciju šivanja zaštitnih maski za lice. Radi se o maskama za višekratnu upotrebu ,koje se mogu prati i peglati. Vrijedni članovi Aktiva maske šiju za kolektiv Mješovite srednje škole Tešanj. Šivanje zaštitnih maski nastavlja se i u narednom periodu.
Zahvaljujemo se svim članovima Aktiva tekstilne struke koji su doprinijeli u realizaciji ove društveno – odgovorne akcije. Svaka čast našim radnim kolegama za ovaj lijep gest.