Mješovita srednja škola Tešanj i Općina Tešanj, kao ravnopravni partneri, su početkom školske 2015/2016. godine potpisale  sporazum o uzgoju i sadnji cvijeća.  Realizacija sporazuma podrazumjevala je zaduženja i aktivnosti učenika i profesora. U sklopu Učeničke zadruge učenici zanimanja poljoprivredni tehničar sa profesorima Dženetinom Jusufbašić i Muharemom Mulabdić  su uzgojili  sadnice od sjemena. Ostvaren je dobar prinos tj. velik broj dobijenih sadnica što je omogućio  staklenik  Škole.

Image0925 Image0926 Image0927 Image0920 Image0924

Isporuka proizvedenog cvijeća i sadnja obavljena je u toku predhodne sedmice, od 04.04.2016. do 09.04.2016.godine . Učenici su posadili oko 900 sadnica, a očekuje se još oko 7.000 sadnica salvija, kadifica i petonija koje će biti rasađene na raznim lokalitetima u gradu Tešnju, u Jelahu i Tešanjci,  na saobraćajnim raskrsnicama, parkovima i  zelenim površinama.

Fotosekcija

Adisa Hodžić                                                                                                                                                                Elvedina Omerbašić