Projekat je realizovan u saradnji Općine Tešanj i Mješovite srednje škole ,Tešanj. Ideja o razvoju i o unapređenju rada Poljoprivredne škole inicirana je od strane načelnika Općine Tešanj, gospodina Suada Huskića i Menadžmenta Mješovite srednje škole, Tešanj. Podršku pri realizaciji ovog značajnog projekta također je pružilo  Ministarstvo poljoprivrede,vodoprivrede i šumarstva ZDK-a u vrijednosti  od  14.000 KM. Postavljanje temelja, konstrukcije i završni radovi u Poljoprivrednoj školi su  zbog vremenskih uslova trajali više od mjesec dana. Naredni korak u osposobljavanju staklenika je razvođenje grijanja, koje će finansirati Općina Tešanju ukupnoj  vrijednosti  od oko 6.000 KM . Staklenik je površine 50 m2 sa svom potrebnom opremom, kao i mogućnostima snabdijevanja naše Općine sa kvalitetnim rasadom cvijeća za ozelenjavanje gradskih površina i parkova.  Učenici  naše škole očekuju trenutak kada će prve zasade cvijeća iz staklenika rasaditi u našem gradu.

DSCN5244 DSCN5246 DSCN5245

Fotosekcija: