IZVJEŠTAJ SA PREZENTACIJE SEKCIJE  PZV PEARL

Svaki čovjek ima u sebi u zrno umjetnosti samo treba pronači put ka ispoljavanju , te iskazivanju na djelima  ili riječima.

Učenice IIIB Mješovite srednje škole Tešanj, zanimanje poslovno-pravni tehničari svoju umjetnost i kreativnost iskazuju kroz sekciju Komercijalne aktivnosti.

1a1b1c1d

Ova sekcija je počela sa radom školske 2012/2013 godine gdje su učenice pokrenule preduzeće za proizvodnju nakita pod nazivom „Pearl“.

Zbog nedostatka materijala za rad učenice IIIB su došle na ideju kako da skupe potrebna finansijska sredstva kako bi nastavile dalje sa kvalitetnim radom sekcije.

Dana 31.10.2014. uz dozvolu Direktora škole učenice Mević Elma,Hukić Fatima,Smajlhodžić Amela,Sadiković Amera i Bošnjak Edita su u holu škole organizovale prezentaciju nakita i prodaju kolača.

Na taj način su skupile dovoljno sredstava da bi dalje nastavili sa radom sekcije i proizvodnjom nakita.

Sljedeću aktivnost planiraju izaganje svojih proizvoda u školi za Dan Državnosti.

Učenice IIIB