11.06.2015.godine u Mješovitoj srednjoj školi Tešanj održan je Radni sastanak.

Na inicijativu Aktiva direktora srednjih škola ZDK-a upućen je poziv direktorima srednjih stručnih, tehničkih i mješovitih škola  Zeničko-dobojskog kantona za aktivnu razmjenu iskustava i primjera dobre prakse integracije privrede i srednje škole. Na Radni  sastanak u našu Školu došli su direktori srednjih škola ZDK-a i  Konzorcij direktora srednjh škola iz Sloveniji.

DSCN4706 DSCN4704

Direktori srednjih škola  iz ZDK-a imali su priliku čuti primjere dugogodišnje saradnje sa privrednicima kao što su Gorenje i slično u izlaganju direktora MIC-a Velenje Darka Lihtenekera.

Direktor Mješovite srednje škole Tešanj, Muharem Saračević prezentirao je primjer dobre saradnje sa Školskim centrom Velenje,  koja se ogleda u razmjeni učenika, podršci u didaktičkoj opremi, razvoju radne snage, obuci nastavnika i drugo.

Fotosekcija