U okviru projekta „ Stručno obrazovanje u Bosni i Hercegovini “ u Zenici je održan sastanak kojem su prisustvovali i gosti iz Švicarske, tačnije švicarski parlamentarci, prezentirani su dosadašnji, uistinu impozantni rezultati rada. Sastanku su prisustvovale naša direktorica Jasminka Mujkanović i  Anela Šahbaz , učenica drugog razreda iz zanimanja automehaničar, koja ruši rodne stereotipe  koji odražavaju razlike između muškaraca i žena u određenim vrstama zanimanja. Anela je dobila veliku podršku od svih prisutnih učesnika sastanka.  Ponosni smo što je naša škola dio ovog perspektivnog projeka , koji je sufinansiran od strane Ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj Savezne Republike Njemačke ( BMZ) , Švicarske agencije za razvoj i saradnju ( SDC) , a implementira ga GIZ, Njemačko društvo za međunarodnu saradnju. U narednom periodu pisat ćemo o rezultatima učešća naše škole u ovom projektu , koji za nas imaju uistinu neprocjenljivu vrijednost.