Dvadeset učenika i dva profesora naše škole ( Sabina Užičanin i Hasan Solo), u okviru projekta “Da se ne zaboravi” koji vodi Organizacija porodica šehida i poginulih boraca Ze-Do kantona, zajedno sa učenicima iz drugih škola (Maglaj, Žepče, Zavidovići, Zenica, Kakanj, Visoko, Breza, Vareš i Olovo) posjetili su Srebrenicu i Memorijalni centar “Potočari”.
Nakon proučene fatihe, učenici su položili cvijeće ispred spomenika žrtvama u Potočarima,  zatim su prisustvovali historijskom času kojeg  su  održali predstavnici Memorijalnog centra, nakon čega su obišli mezarje.

Po obilasku mezarja, učenici su imali priliku, u tvornici akumulatora, da pogledaju izložbu slika i kratki film o tragediji Bošnjačkog naroda u Srebrenici i Potočarima od 11. do 19. 07.1995. godine.