Dana 17.10.2011. godine. počela je obuka nsatavnika MSŠ, Tešanj iz oblasti mehatronike. Obuka će se obavljati u prostorijama Mješovite srednje škole, Tešanj  u savremenom kabinetu za mehatroniku. Ova obuka predstavlja nastavak obuke nastavnika MSŠ, Tešanj predhodno obavljene u Školskom centru Velenje, sredinom tekuće godine.

Svih 15 kandidata, polaznika obuke proći će petodnevnu obuku iz oblasti pneumatike, elektrotehnike, elektropneumatike, programiranja PLC-ovima te izvođenju praktičnih problemskih zadataka. Po završetku obuke kandidati će proći provjeru znanja te će im se uručiti zaslužene diplome.

Obuke će vršiti eminentni nastavnici iz Školskog centra, Velenje gosp. Srečko Podvržen i gosp. Zvonko Cencen.