U organizaciji Centra za djecu i odrasle osobe s posebnim potrebama Zeničko-dobojskog kantona i organizacije
” Sportske igre mladih ” u Žepču je organizovana manifestacija povodom “Dječije nedjelje”.

Ova manifestacija je inkluzivnog karaktera, pa su učenici zajedno sa osobljem i djecom iz Centra sudjelovali u sportskim takmičenjima, radionicama i mnogim drugim zanimljivim aktivnostima.

Manifestaciju su upotpunila i predavanja o dječijim pravima, kao i niz sportskih takmičenja koja su podržale ” Sportske igre mladih ” čiji je olimpijski plamen i ovog puta bio upaljen, kao i na svim drugim manifestacijama koje organizuju.

Pored sportskih takmičenja organizovana je i radionica slikanja, roštiljijada, kao i kulinarsko takmičenje, u kojem su sudjelovale miješane ekipe učenika i korisnika Centra za djecu i odrasle osobe s posebnim potrebama Zeničko-dobojskog kantona.

🥇🥇 Prvo mjesto u kulinarskom takmičenju osvojio je naš tim , učenici iz III – 5 i naši dragi prijatelji iz Centra Tešanj👏👏!!

Sretni smo i ponosni što su naši učenici iz III – 5 i IV – c sa profesoricom Aidom Halilović i nastavnicama praktične nastave Muneverom Alić i Nađom Mešić bili dio ove sjajne manifestacije koja uvažava različitost i u njoj pronalazi jedinstvenu ljepotu ❤️❤️.