Nakon noćne vožnje kroz Hrvatsku i Sloveniju naši maturanti i profesori stigli su u Italiju u jutarnjim satima.

🏛🏯 Današnja posjeta Veroni i Padovi pružila im je jedno nezaboravno iskustvo.

🏯 U Veroni su pri posjeti Julijinoj kući osjetili duh Šekspirove ljubavne priče o Romeu i Juliji.
Verona je grad na rijeci Adige i upravno središte pokrajine Veneto. Stari dio grada (antički, srednjovjekovni i renesansni) nalazi se od 2000. godine na UNESCO-ovu popisu svjetske kulturne baštine.
Verona je grad prožet historijom, a svoju popularnost najviše može zahvaliti Šekspirovom djelu – Romeo i Julija. Verona ima impresivnu zbirku antičkih spomenika i arhitektonskih čuda, uključujući veličanstvenu Arenu di Verona, koja se i danas koristi za koncerte i opere.

🏛🏛 Naši učenici u Padovi su posjetili jedan od najstarijih Univerziteta u Italiji . Zanimljiva je činjenica da je upravo tu diplomirala prva žena u Evropi. U Padovi su uživali i u prekrasnim umjetničkim djelima.

🙋‍♀️🙋‍♂️Nakon posjete Veroni i Padovi umorni , ali naoružani osmijehom i dobrom voljom naši učenici i profesori krenuli su u Lido di Jesolo.
🏖🏖 Već dugi niz godina Lido di Jesolo nosi epitet evropskog Majamija, kako zbog izuzetnih turističkih usluga, tako i zbog prelijepih plaža, sunca i izuzetnog noćnog života!

Današnji dan učenici i profesori pamtit će po druženju, smijehu, zabavi, edukativnim obilascima različitih znamenitosti, ljepoti i šarmu italijanskih gradova.