XXVI Kantonalno takmičenje iz matematike učenika srednjih škola održano je 11. marta 2023. godine u Tehničkoj srednjoj školi, Zenica. Na takmičenju su učestvovale srednje škole iz Zeničko-dobojskog kantona. Organizator takmičenja je Pedagoški zavod, pod pokroviteljstvom Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport.
Amer Talo, učenik prvog razreda iz zanimanja Elektrotehničar računarstva, osvojio je drugo mjesto, te ostvario plasman na Federalno takmičenje iz matematike. Veoma smo ponosni na našeg Amera i njegov postignuti uspjeh. Čestitamo Ameru i profesoru Mujić Mevludinu, želimo im mnogo uspjeha i sreće na Federalnom takmičenju. Čestitamo i ostalim učenicima koji su nas dostojanstveno predstavili na takmičenju: Benjaminu Rahmanoviću, Abdurahmanu Subašiću, Hazimu Pazari, Lejli Himzić i Nedžadu Hadžikaduniću.