Deveti  Festival rada srednjih stručnih  i tehničkih škola BiH  održan je u Hadžićima, 6.5.2017.

Ovogodišnji  domaćin  IX  Festivala rada srednjih stručnih  i tehničkih škola je JU Srednjoškolski centar Hadžići , koji je  ugostio oko  1000 učenika i 200 mentora koji su se   predstavili  sa 23 zanimanja četvrtog stepena  i 27 zanimanja trećeg stepena iz 70 škola sa cijelog prostora   BIH.

DSCN9114 DSCN9121 DSCN9115 DSCN9112 DSCN9106

Cilj održavanja Festivala rada je prezentiranje znanja, vještina i sposobnosti učenika stečenih tokom školovanja.

Dokazivanje znanja i vještina izvodi se putem praktičnih radova i pismenih radova iz oblasti pojedinih zanimanja .

Mješovita srednja  škola uzela je  učešće  na  Festivalu i predstavila se  sa više zanimanja,

a naši su učenici su osvojili dvije medalje  i to:

• Prvo mjesto učenik Kotorić Kenan, zanimanje  obrađivač metala rezanjem, mentor:Hasičić Muhamed
  • Drugo mjesto učenica Mehinović Armina, zanimanje tekstilni tehičar,

mentor:Čamdžić Samila

Čestitamo učenicima  i njihovim  mentorima  na postignutim rezultatima.

FOTO SEKCIJA ŠKOLE