Dana 26.01.2019. godine završena je sanacija učionica, kabineta i amfiteatra koje su bile oštećene u poplavi u Mješovitoj srednjoj školi, Tešanj

U mjesecu junu 2018. godine poplavljene su neke od prostorija Mješovite srednje škole, Tešanj. Poplavljeno je nekoliko učionica, kabineta i amfiteatar . Ove prostorije nakon poplava nisu imale uvjete za rad.

Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK i općina Tešanj su financirali sanaciju oštećenih školskih prostorija u iznosu od 33.000,00 KM. Sanacija učionica oštećenih u poplavi, u Mješovitoj srednjoj školi , Tešanj je završena 26.01.2019.godine.

Radove je izvodila firma Nedjing d.o.o. Tešanj.

Mješovita srednja škola, Tešanj se srdačno zahvaljuje Ministarstvu obrazovanja i općini Tešanj na financiranju i osposobljavanju učionica za dalji rad.