Adnan Čamdžić je maturant i uskoro će završiti svoje školovanje . Njegov maturski rad rezultat je znanja i vještina koje je vrijedno stjecao izučavajući stolarski zanat. Ponosan je što nije koristio CNC mašinu, sve dijelove je izradio ručno. Adnanov rad i trud već su pohvalili profesori i kolege iz razreda .
Adnan je još kao dječak od deset godina zavolio stolarski zanat gledajući oca kako radi. Od oca je kaže naučio mnogo o drvetu i njegovoj obradi. Upravo zbog toga i upisuje zanimanje Stolar. U školi je proširio svoje znanje o obradi drveta i izradi predmeta, kao i na praktičnoj nastavi koju je obavljao u firmi Artisan tri godine. Budućim srednjoškolcima poručuje da vjeruju u sebe i da slijede svoje sposobnosti i želje pri odabiru zanimanja. “Svaki zanat je zlata vrijedan “, ne zaboravite !!