Učenici iz 4 – b, zanimanje Poslovno – pravni tehničar, u okviru praktične nastave radili su projekat pod nazivom “Iskusni glasovi “. U realizaciji projekta učestvovale su učenice : Lejla Ševkić, Dženeta Mudrov i Dženana Mešić s profesoricom Melisom Mešić.
U sklopu ovog projekta upriličeno je i druženje s bivšim učenicima: Bašić Bademom, Kadušić Nejlom , Kotorić Ajnom i Delić Enidom.
Oni su danas uspješni mladi ljudi i svoja iskustva podijelili su s učenicima koji će uskoro završiti srednju školu. Prisutni su bili i profesori ekonomske grupe predmeta, a gošća iznenađenja bila je profesorica Nisveta Kerić, koja trenutno uživa u zasluženoj penziji, a rado je se sjećaju mnoge generacije poslovno- pravnih tehničara.

Realizacija projekta i druženje bili su veoma inspirativni za naše učenike, ali i sve prisutne.
Najinspirativniji segmenti projekta bili su :

🧑‍💻Iskustva vezana za upis na fakultet ili prvo zaposlenje.

🤵‍♀️🤵Savjeti za napredovanje i uspjeh .

👩‍💼👨‍💼Povezivanje s bivšim učenicima .

🙋‍♂️🙋‍♀️Motivacija za buduće generacije.

Ovaj projekt, nazvan “Iskusni glasovi”, pokazuje kako povezivanje s bivšim učenicima može inspirisati i motivisati naše sadašnje učenike da imaju ciljeve i vizije koje će ostvariti u bliskoj budućnosti.
Hvala našim bivšim učenicima na posjeti i timu koji je omogućio ovu inspirativnu priliku👨‍💻👩‍💻

Zajedno gradimo budućnost Poslovno- pravnih tehničara!!